AiKP Casimirus Bydgoszcz 0:6 Vittra Kusowo

MOKS Piaski Bydgoszcz   GKS Gryf II Sicienko
Boisko ze sztuczną nawierzchnią - Kompleks sportowy Zawisza, ul. Gdańska 163

2012-08-26, 12:00

Czas spotkania: 90 min.

Od początku spotkania drużyna Piasków starała się narzucić swoje warunki rywalowi co z początku się udawało. W 10 minucie spotkania Adam Retlewski otrzymał dobre diagonalne podanie od Kliszewskiego, dośrodkował w pole karne, gdzie najwyżej wyskoczył Paweł Beska zdobywając w ten sposób bramkę na 1:0. Kolejne minuty nie zapowiadały niczego złego kiedy to w 20 minucie meczu błędne ustawienie obrońców spowodowało wyjście sam na sam z bramkarzem Piasków napastnika gości, który pewnym strzałem przy słupku doprowadził do wyrównania. Od tego momentu w poczynania gospodarzy wkradła się niepotrzebna nerwowość. Piaski utrzymywały się długo przy piłce natomiast nie potrafiły zaskoczyć rywala i wypracować sobie klarownej sytuacji strzeleckiej. 35 minuta spotkania to katastrofalny błąd Należytego, który skutkuje objęciem prowadzenia przez gości.

Sprawdziły się obawy, że początek sezonu może być trudny ze względu na słabe przygotowanie fizyczne i faktycznie, druga połowa spotkania to wyraźna przewaga Gryfu II pod względem motorycznym. Sytuacje bramkowe mieli zarówno gospodarze jak i goście. W 80 minucie spotkania do wykonania rzutu rożnego podszedł Adam Retlewski - dośrodkowanie zablokował ręką gracz Sicienka i sędzia podyktował rzut karny, którego pewnie na bramkę zamienił Krzysztof Marek. Niestety pięć minut później po niepotrzebnej stracie w środku pola Gryf II Sicienko wyprowadza bardzo szybki kontratak, który okazuje się skuteczny. Do końca meczu Piaski nie zdołały już choćby wyrównać i pierwszy mecz sezonu 2012/2013 został przegrany przez bydgoską drużynę.

2:2 Marek 80' (z karnego)

Skład: Bonalski - Ruszkiewicz, Polkowski, Należyty (ż, 50' Zgórski), Marek - Przybyłowski (ż), Kliszewski (ż, 80' Rogowski D.), Chromiński - Beska, Nalazek (46' Beliński), Retlewski

Kadra meczowa: Bonalski, Ruszkiewicz, Polkowski, Należyty, Marek, Kliszewski, Przybyłowski, Chromiński, Beska, Nalazek, Retlewski, Beliński, Wyrosławski, Rogowski D., Czarra, Drost, Zgórski