Relacja spotkania

herb MOKS Piaski Bydgoszcz
herb LZS Sokół Nowy Dwór
MOKS Piaski Bydgoszcz   LZS Sokół Nowy Dwór
Bydgoszcz, boisko ze sztuczną nawierzchnią (Zawisza Bydgoszcz)

2010-10-31, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

Sokół Nowy Dwór przyjechał do Bydgoszczy w swoim najmocniejszym składzie personalnym. Już od początku meczu goście agresywną i szybką grą starali się uzyskać przewagę. W 10. minucie spotkania Dawid Fuss sfaulował od tyłu wychodzącego na czystą pozycję zawodnika gości za co został ukarany czerwoną kartką. Ta czerwona kartka na początku spotkania bardzo utrudniła sytuację zawodnikom Piasków. W 15. minucie meczu trener gospodarzy zdecydował się na zmianę taktyczną - Patryka Batkę zastąpił Krzysztof Kuziemski. Goście przeprowadzali atak za atakiem i mieli kilka okazji do uzyskania prowadzenia. W 25. minucie zawodnik Sokoła idealnie przymierzył w okienko bramki i zdobył pięknego gola. 0:1 dla gości. 5 minut później przepięknym strzałem z woleja z 25 metrów popisał się ten sam zawodnik i podwyższył prowadzenie. Błąd przy tej bramce popełnił bramkarz gospodarzy. Drużyna Piasków zaczęła odzyskiwać kontrolę nad meczem i gra gospodarzy z każdą minutą stawała się stabilniejsza. Do końca połowy nie udało się jednak strzelić żadnej bramki. 0:2 do przerwy dla gości.

W przerwie trener Piasków przeprowadził dwie zmiany. Za Adama Drosta wszedł Piotr Langer a Karola Nalazka zmienił Marcin Bagiński.

Od początku drugiej połowy drużyna Piasków starała się zaatakować, jednak to goście strzelili kolejną bramkę w 50. minucie spotkania. Lepiej w tej sytuacji mógł zachować się bramkarz. Gospodarze atakowali i w 70. minucie udało się strzelić gola. Krzysztof Kuziemski podał w kierunku Topolewskiego, który wyprzedził obrońcę, zmylił, a następnie przelobował bramkarza. W 80. minucie spotkania ładną bramkę zdobywają zawodnicy Sokoła Nowy Dwór. Po dośrodkowaniu najwyżej do głowy skacze zawodnik gości i głową umieszcza piłkę w siatce. Chwilę później kontuzjowanego Zgórskiego na boisku zastępuje Robert Modrakowski. 2 dobre sytuacje do strzelenia gola miał napastnik Piasków - Ariel Płoch, jednak nie udało mu się pokonać bramkarza rywali. 5. minut przed końcem spotkania na 1:5 podwyższają goście i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Podsumowując, Sokół Nowy Dwór był w tym meczu bardzo dobrze dysponowany, a czerwona kartka dla obrońcy Piasków już na początku spotkania dodatkowo utrudniła gospodarzom osiągnięcie korzystnego rezultatu w tym meczu. Drużyna Piasków miała kilka dobrych okazji do zdobycia goli, ale udało się strzelić tylko jedną bramkę. Lepszy dzisiaj był Sokół Nowy Dwór.

2010-10-31, Bydgoszcz, 13:00
MOKS Piaski Bydgoszcz - LZS Sokół Nowy Dwór

Bramka dla MOKS:
1:3 Topolewski  70'

Skład: Mróz - Fuss (10' czerwona kartka), Rogowski B., Zgórski (80' Modrakowski), Widziński - Nalazek (46' Bagiński), Drost (46' Langer) - Batka (15' Kuziemski), Badaczewski, Topolewski - Płoch (ż)

herb MOKS Piaski Bydgoszcz Informacje o kadrze MOKS Piaski Bydgoszcz

1. MRÓZ Rafał
2. FUSS Dawid czerwona kartka
3. ROGOWSKI Bartosz
4. ZGÓRSKI Marcin  kontuzja 80" MODRAKOWSKI Robert
5. WIDZIŃSKI Paweł
6. NALAZEK Karol  zmiana 45" BAGIŃSKI Marcin