Ramiel Bydgoszcz 3:1 GKS Gryf II Sicienko
AiKP Casimirus Bydgoszcz 0:6 Vittra Kusowo

MOKS Piaski Bydgoszcz   LZS Fala Świekatowo
Bydgoszcz, boisko ze sztuczną nawierzchnią (Zawisza Bydgoszcz)

2010-08-29, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

Początek meczu przebiegał dość spokojnie, obie drużyny nie do końca wiedziały jaki poziom prezentuje przeciwnik. Mecz odbywał się przy dość porywistym wietrze a drużyna Piasków pierwszą połowę grała „pod wiatr”. Prostopadłe podania do napastników Fali były bardzo niebezpieczne ponieważ piłka nabierała tempa co na początku kilka razy zmyliło obrońców Piasków - ci szybko jednak dostosowali się do warunków. Przy piłce częściej była drużyna gości a gra toczyła się przeważnie na połowie Piasków. Drużyna Fali przeprowadzała atak za atakiem, nie były one jednak skuteczne. Drużyna Piasków groźnie kontratakowała i właśnie po jednej z takich kontr wyszła na prowadzenie w 29. minucie meczu. Po prostopadłym podaniu Badaczewskiego na czystą pozycję wyszedł Michał Topolewski, który w sytuacji „sam na sam” nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. W 35. minucie spotkania rewelacyjną interwencją popisał się bramkarz Piasków Wojciech Pasteky. W 40. minucie meczu nie pilnowany przed polem karnym Szatkowski uderzył przy słupku nie do obrony. 1:1. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Na drugą połowę gospodarze wyszłi bez zmian w składzie. Od początku przewagę miała drużyna Piasków często groźnie atakując. W 50. minucie Modrakowskiego zastąpił na boisku Nalazek. W 60. minucie spotkania po indywidualnej akcji Ariel Płoch zdobywa bramkę wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W 65. minucie meczu kontuzjowanego Marcina Zgórskiego zdejmowało z boiska dwóch graczy Piasków, i kiedy nie zdążyli jeszcze na dobre wrócić do gry Fala Świekatowo zdobyła bramkę wyrównującą wykorzystując niezorganizowaną obronę rywala. Drużyna Piasków do końca wierzyła w zwycięstwo ciągle stwarzając zagrożenie pod bramką rywala. Udało się ponownie wyjść na prowadzenie w 85. minucie meczu. Do zagranej przez Rafała Badaczewskiego piłki ruszył Dawid Fuss i bardzo ładnym lobem pokonał bramkarza Fali Świekatowo. Do końca wynik nie uległ już zmianie i Piaski Bydgoszcz pokonały w meczu inaugurującym nowy sezon Falę Świekatowo 3:2. Zwycięstwo zasłużone i wielka radość w drużynie.

1. kolejka, B-Klasa, grupa: Bydgoszcz III
2010-08-29, boisko ze sztuczną nawierzchnią (Zawisza Bydgoszcz), 15:00