Tartak Wudzyn 7:0 PSS Victoria Bydgoszcz
WKS Olimpia Wtelno 3:0 LZS Kozielec - Suponin
MOKS Piaski Bydgoszcz 4:1 P - LUKS Victoria Niemcz
Ramiel Bydgoszcz 3:1 GKS Gryf II Sicienko
AiKP Casimirus Bydgoszcz 0:6 Vittra Kusowo

Aktualności

Zorza Ślesin - Piaski Bydgoszcz 2:2 (0:2)

• autor: michuzara, 2011-04-16 20:12

Relacja z meczu

W ramach 14. kolejki B-Klasy grupy III bydgoskiej rozegrany został mecz pomiędzy Zorzą Ślesin a Piaskami Bydgoszcz. Spotkanie odbyło się na boisku w Ślesinie. W pierwszej połowie meczu bydgoszczanie byli zdecydowanie lepsi od rywali. Od początku spotkania drużyna Piasków dominowała i dążyła do zdobycia bramki dającej prowadzenie. Udało się to w 30. minucie spotkania. Do doskonałe dośrodkowanej piłki z rzutu wolnego najwyżej wyskoczył Ariel Płoch i pewnym strzałem z głowy umieścił piłkę tuż pod poprzeczką. W 30. minucie spotkania za zatrzymanie zawodnika Zorzy, który wychodził sam na sam z bramkarzem czerwoną kartkę otrzymał obrońca Piasków Bartosz Rogowski. Chwilę później trener Piasków dokonał zmiany taktycznej. Schodzącego Floraszaka zastąpił skrzydłowy Patryk Batka, tym samym Adam Retlewski przesunięty został do środka pola. Mimo straty jednego zawodnika Piaski podwyższyły prowadzenie w 40. minucie spotkania. Bramkę zdobył Adam Retlewski po indywidualnej akcji.

W drugiej połowie meczu inicjatywę przejęła Zorza Ślesin, która dążyła do zdobycia kontaktowej bramki. W 65. minucie po błędzie obrońców gospodarze zdobywają gola. Zawodnicy Zorzy Ślesin złapali wiatr w skrzydła i uwierzyli, że jeszcze nie wszystko stracone. Gospodarzom pomagał niezbyt dystyngowany doping kibiców. W 70. minucie spotkania kontuzjowanego Retlewskiego zmienił Paweł Florek. W 75. minucie Piaski pechowo tracą drugą bramkę. Z rzutu wolnego po ziemi uderzał zawodnik Zorzy, piłka zmierzała po za światło bramki, jednak po odbiciu się od nierówności na boisku zmieniła trajektorie lotu i wpadła do bramki po odbiciu się od słupka. Do końca meczu drużyna z Bydgoszczy broniła się skutecznie starając się kontrować, jednak nie udało się wygrać i mecz zakończył się remisem 2:2.

0:2 Retlewski 40'

Skład: Mróz (46' Binder) - Strzałkowski, Tobolski, Rogowski B. (cz), Langer - Retlewski (70' Florek), Przybyłowski, Floraszak (35' Batka), Szulc, Topolewski - Płoch