MOKS PIASKI - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Nasi partnerzy

Wspierają nas:

Patronat medialny:

Logowanie

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 6 gości

dzisiaj: 13, wczoraj: 295
ogółem: 896 752

statystyki szczegółowe

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

MOKS Piaski BydgoszczP-LUKS Victoria Niemcz
MOKS Piaski Bydgoszcz 4:1 P-LUKS Victoria Niemcz
2013-06-15, 16:00:00
    relacja »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 23
Tartak Wudzyn - GLKS Dobrcz
KS Wisła Strzelce Górne - AiKP Casimirus Bydgoszcz
Vittra Kusowo - Ramiel Bydgoszcz
GKS Gryf II Sicienko - MOKS Piaski Bydgoszcz
P - LUKS Victoria Niemcz - WKS Olimpia Wtelno
LZS Kozielec - Suponin - PSS Victoria Bydgoszcz

Wyniki

Ostatnia kolejka 22
Tartak Wudzyn 7:0 PSS Victoria Bydgoszcz
WKS Olimpia Wtelno 3:0 LZS Kozielec - Suponin
MOKS Piaski Bydgoszcz 4:1 P - LUKS Victoria Niemcz
Ramiel Bydgoszcz 3:1 GKS Gryf II Sicienko
AiKP Casimirus Bydgoszcz 0:6 Vittra Kusowo
GLKS Dobrcz 8:1 KS Wisła Strzelce Górne

Statystyki drużyny

Boisko na Piaskach

Boisko znajduje się na bydgoskim osiedlu Piaski przy ul. Mochelskiej. Na obiekcie tym w latach 2002 - 2008 swoje mecze w C-Klasie rozgrywała drużyna Piasków Bydgoszcz. W 2008 roku przeprowadzone zostały inwestycje finansowane z budżetu miasta. Na całej szerokości boiska zainstalowano "piłkołapy", umocniono skarpę, a także zbudowano schody doprowadzające na obiekt. Całość inwestycji kosztowała ponad 500 tys. złotych. Na chwilę obecną boisko jest nieużytkowane, ponieważ brakuje planowanej sztucznej murawy. Obecny stan nawierzchni to po prostu zaorana ziemia.Dotychczas w prasie ukazało się kilka artykułów o boisku na Piaskach.

"Piłkołapy chwytają obietnice"

Źródło : Bydgoszcz.naszemiasto.pl

Czy ratusz wyrzucił pieniądze w błoto? Schody donikąd, umocnienia skarpy za pół miliona złotych i piłkołapy, które chwytają tylko śmieci. Brakuje najważniejszej dla mieszkańców inwestycji - boiska.

- Oglądam z tatą mundial, a potem gramy z kolegami w piłkę na ulicy - tłumaczy Janek, chłopiec mieszkający na Piaskach.

Zaorane boisko

Na osiedlu nie ma szkół, nie ma więc boisk. Jedyne jest przy ul. Mochelskiej. Na nim grały dzieci z miejscowego klubu piłkarskiego. W ubiegłym roku na polecenie magistratu boisko zostało zaorane, gdyż miasto planowało jego remont. Na grudach nie dało się już grać.

- Zawiesiliśmy działalność. W klubie jest 18 chłopców i gramy na obiekcie Zawiszy. Jak tylko rozeszła się wieść, że trenujemy właśnie tam, natychmiast pojawiło się więcej chętnych. Teraz spróbujemy reaktywować klub. Może to spowoduje, że władze miasta wezmą się do roboty? - zastanawia się Medard Jaroch, sportowy działacz z Piasków.

Przed ponad rokiem, na zlecenie władz miasta, umocniona została skarpa przy ul. Mochelskiej. Powstały też schody, plac zbaw i piłkochwyty. Inwestycje pochłonęły ponad 500 tys. złotych.

- Nie rozumiem działań pracowników ratusza. Zaniechanie prowadzenia dalszych inwestycji to brak nie tylko konsekwencji, ale też gospodarskiego patrzenia. To, co dotąd zrobiono, ulegnie w końcu dewastacji i w efekcie miasto wyda więcej pieniędzy niż planowano - mówi Jerzy Wiśniewski z Piasków.

Przy ul. Mochelskiej miało powstać boisko ze sztuczną nawierzchnią. Inwestycja miał kosztować 700-800 tys. zł. Jednak w ramach szukania oszczędności władze miasta zaniechały kontynuowania prac. Wiceprezydent Lucyna Kojder-Szweda nie wykluczała jakiś czas temu, że w tym roku rozpocznie się budowa boiska. Niestety, pieniędzy na ten cel zabrakło...

Być może, że niewykluczone...

- Analizujemy przyszłoroczny budżetu. Obiecać nie mogę, ale być może w planach na 2011 rok znajdzie się w nim inwestycja na Piaskach - mówi Beata Kokoszyńska, rzeczniczka prasowa prezydenta Bydgoszczy.

Konstanty Dombrowicz obiecał mieszkańcom Piasków, że budynek po oczyszczalni na osiedlu zostanie przekazany radzie osiedla oraz władzom klubu piłkarskiego. Jednak sprawa przekazania obiektu również się ślimaczy.

- Nie została zakończona jeszcze budowa kolektora i rozbudowa oczyszczalni w Fordonie, która ma odbierać ścieki z Piasków. W drugiej połowie roku z pewnością inwestycje zostaną zakończona. Takie są zapisy w kontraktach - wyjaśnia Małgorzata Massel z Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy.

"Teraz to tor przeszkód"

Źródło : www.express.bydgoski.pl

Piłkarze z osiedla Piaski zawiesili treningi, bo na ich boisko przy ul. Mochelskiej nie można wejść bez kaloszy. To jedyne na osiedlu miejsce do grania w piłkę.
- Miasto miało w przyszłym roku utwardzić boisko, ale nie znalazłem tych prac w przyszłorocznych planach. Drużyna seniorska grała na nim, ale zainteresowanych treningami jest więcej. Boisko ze sztuczną trawą pozwoliłoby nam na zorganizowanie drużyn młodzieżowych - wylicza „Expressowi” Medard Jaroch, działacz sportowy i społeczny z Piasków.
Władze miasta od kilku lat inwestują w rekreację przy ul. Mochelskiej. Powstał już plac zabaw, boiska do koszykówki. W tym roku ustawiono także piłkołapy, czyli zabezpieczenia przed wypadnięciem piłki, które na razie wyłapują jedynie... powietrze. W przyszłym roku miało powstać pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią.
- Umocniliśmy też skarpę, powstała ścieżka. Prace pochłonęły 500 tysięcy złotych. Natomiast budowa boiska kosztować będzie 700-800 tysięcy złotych. W budżecie miasta nie zaplanowaliśmy tego zadania. Skupiliśmy się na priorytetach. Jednak może się okazać, że w przetargach wykonawcy zaproponują niższe kwoty usług i powstanie rezerwa. Będziemy wtedy zastanawiali się, na co przeznaczyć pieniądze - mówi Lucyna Kojder-Szweda, wiceprezydent Bydgoszczy.(wsz)
 

Niegospodarność na pół miliona zł?

 

___________________________________________________________________